Jūsu dārza zemes gabalā saauga strutene? Tad šis raksts ir domāts tieši jums. Mēs jums pastāstīsim, kā izmantot šo nezāli ar labumu dārzeņu dārzam.
Kas ir noderīgs strutenei dārzā
No strutenes pagatavojiet uzlējumu, kas ir piemērots gan apsmidzināšanai, gan augu laistīšanai. 4 kilogramus strutenes sasmalcina un uz pāris dienām aplejot ar 10 litru ūdens. Strutenē esošās vielas ir efektīvas pret kaitēkļiem – īpaši pret augsnē mītošajiem, piemēram, stiepļu tārpiem.
Strutene satur bioloģiski aktīvas vielas, īpaši alkaloīdus (helidonīnu, sangvinarīnu, berberīnu u.c.), kas ir toksiski daudziem kukaiņiem. Tāpēc šo augu var izmantot kā dabīgu līdzekli kaitēkļu atbaidīšanai. Piemēram, strutenes novārījums vai uzlējums var būt efektīvs pret:
Laputīm, kas bojā augus, izsūcot to sulas.
Kāpostu balteņu kāpuriem, kuri apgrauž kāpostus un citus krustziežu dzimtas augus.
Kolorādo vabolēm, kas bieži uzbrūk kartupeļu laukiem.
Skudrām, kas nereti saimnieko dārzā un izplata laputis.
Ja jūsu kaķis jums kož, lūk, ko tas patiesībā nozīmē. Dzīvnieku valodas noslēpumi
To var izmantot, apsmidzinot augus ar strutenes uzlējumu vai novārījumu, kas darbosies kā dabīgs insekticīds bez ķīmiskām piedevām.
Arī struteņu uzlējums palīdz atbrīvoties no kāpostu tauriņiem, blusu vabolēm, laputīm, kodes, lapu veltņiem un daudziem citiem kaitēkļiem.
Lasi vēl: 4 ķīniešu horoskopa zīmes – īstie veiksminieki: kas tie ir un kāpēc veiksme viņiem seko uz papēžiem
Otrkārt, strutene var aizstāt ķīmiskos dezinfekcijas līdzekļus un augšanas stimulatorus. Tas ir piemērots gan sīpoliem, gan puķu sīpoliem. Sīpolus iemērciet infūzijā vairākas stundas, nosusiniet un stādiet kā parasti. Lai mēslotu augsni, izmantojiet strutene, kas pagatavota pēc analoģijas ar nātru uzlējumu.
Tomēr šis vēl nav galvenās priekšrocības!
Šķir otru lapu, lai uzzinātu galvenās strutenes priekšrocības